anasayfa
Sarımsaklı Tanıtım

Sarımsaklı Tanıtım

Sarımsaklı Tanıtım

SARIMSAKLI

Ayvalık’ın göz bebeği ve önemli turistik bölgesidir.  Sarımsaklı. Kumsalının büyüleyici güzellikte olması ve kumunun vücuda yapışmaması dikkat çeken özelliklerindendir. Masmavi, akvaryumu andıran denizi ise bir  o kadar büyüleyici ve davetkardır ki, kolay kolay karşı koyamazsınızve kendinizi serin sularına bırakırsınız.

SARIMSAKLI'dan Yapmadan Dönme :

Tekne Turu: Sarımsaklı ve Ayvalık’ın güzelliğine daha yakından şahit olmanızı sağlar tekne turları. Tekneler gün boyunca birçok ada yanından geçerler. Aynı zamanda teknede bulunan rehberler önemli noktalarda sizlere bilgi verir. Bu doğa harikası yerlere karayoluyla ulaşma şansınız yoktur. Günübirlik tekne turlarında en az 3 noktada yüzme molası verilir. Burada yüzmek plajda denize girmek gibi değildir. Büyüleyen güzellikteki bir ada kenarına demirlediğinizde suyun dibini ve berraklığını göreceksiniz. Buralarda yüzmek ayrı bir hazdır. Tur bittikten sonra, tekne Cunda limanında demirleyerek, 1 saat mola verir ve Cunda Gezisi başlar. Cunda adasında bu vaktinizi iyi değerlendirmenizi öneririz. Sakızlı dondurma yiyin, hediyelik eşya alın ve mutlaka Taş Kahvede oturup çay için.

Dalış: Sarımsaklı – Ayvalık eşsiz güzellikteki denizi ile dalış için birçok seçeneği bünyesinde barındırır. 60 dalış noktası olan Ayvalık ve civarı özellikle balıkadamlar tarafından tercih edilen bir dalış bölgesidir. Mercan reefleri açısından çok renkli zengin dip yapısı bulunan deniziyle, sualtı fotoğrafçıları tarafından da tercih ediliyor. Toplu veya özel kurslarla dalmayı öğrenerek Ayvalık’ın sualtı zenginliklerini keşfedebilir veya sualtı avcılığı yapabilirsiniz. Ayvalık'ta dalış deyince Midilli'ye kadar yaklaşan irili ufaklı adalar topluluğunu düşünmemiz gerekmektedir. Yörenin en popüler dalınacak adaları; Meline adası, İncirli ada, Kız adası, Güneş adası, Kara oda, Batık sığlığı.

Gece Hayatı: Ayvalık Sarımsaklı’da çok hızlı ve hareketli gece hayatı olmasa da belirli nezih yerlerde gecenin geç saatlerine kadar popüler müzik eşliğinde eğleneceğiniz mekanlar vardır.

Sarımsaklı gece hayatında içkinizi yudumlayıp müziğin mırıltılarına uyum sağlayıp hoş vakitler geçirebilirsiniz. Eğer bir aracınız varsa Ayvalık veya Cunda gece hayatını da ziyaret edip keyfinize keyif atabilirsiniz. Bir aracınız bulunmuyorsa sürekli hizmet veren taksilerle de ulaşım mümkün.

sarımsaklı tanıtım

Sarımsaklı Tanıtım